V autech bude povinný návod na záchranu života

Praha - Čeští řidiči dostanou návod, jak na silnici poskytnout první pomoc. Stručný obrázkový manuál bude součástí každé autolékárničky, informují v úterý Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

„Bude to leták se základními údaji o první pomoci. Jasný návod pro lidi, kteří chtějí zachránit život jinému člověku,“ popisuje novinku mluvčí ministerstva dopravy Martin Kupka. Manuál není ale jedinou novinkou ve výbavě autolékárničky. Ministerští úředníci do ní hodlají vměstnat také termoizolační fólii. Jakási staniolová deka by měla zabránit tomu, aby poraněný člověk prochladl na studené zemi.

V autolékárničce budou nově i větší nůžky a resuscitační maska, která nahradí látkovou roušku. Lékárničky s novým obsahem začnou platit zřejmě na konci prázdnin.

Lékárničky s novým obsahem začnou platit zřejmě na konci prázdnin, kdy by měla být schválena vyhláška o povinné výbavě. Řidiči ale budou mít na výměnu starých lékáren za nové dostatek času. Obměňovat je mohou až do ledna 2011.

Témata: zákony
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Limity pro těžké nákladní automobily? Brusel představil první balíček emisí

17.05.2018 15:04 Aktualizováno Brusel - Emise oxidu uhličitého (CO2) z nových velkých nákladních aut se do roku 2030 musejí v…

Další katastrofa pro elektromobil Tesla: Auto se vzňalo, řidič uhořel

15.05.2018 13:22 Bern - Požár po tragické nehodě elektromobilu vyrobeného společností Tesla, při které minulý týden…

Pylová pohroma v Česku: Jak škodí vašim autům?

11.05.2018 20:58 Aktualizováno Pylová kalamita, která zaplavila Česko, nedělá problémy pouze alergikům, ale má negativní vliv i na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama