Další katastrofa pro elektromobil Tesla: Auto se vzňalo, řidič uhořel

Bern - Požár po tragické nehodě elektromobilu vyrobeného společností Tesla, při které minulý týden ve Švýcarsku zahynul německý řidič, možná způsobily přehřáté baterie. Domnívají se to hasiči, kteří tuto verzi nyní prověřují, napsal deník Schwäbische Zeitung. Automobilka se k této možnosti zatím nevyjádřila, již dříve ale uvedla, že má zájem na objasnění tragédie.

Přidejte svůj názor

Policie Švýcarsko

Řidič tesly minulý čtvrtek v kantonu Tessin z neznámých důvodů ztratil kontrolu nad řízením a narazil do středových svodidel; vůz se po srážce převrátil a vzňal.

zdroj: YouTube

Švýcarští hasiči předpokládají, že za vznícení může přehřátý lithium-iontový akumulátor. Přehřátí mohlo podle hasičů nastat tak, že vlivem nárazu se v akumulátoru spustil nekontrolovatelný termický proces a baterie se po dosažení kritické teploty vzňala.

Řidič tesly jel v době nehody podle médií vysokou rychlostí, zda byl puštěný autopilot, známo není. Během používání této funkce, kterou jsou vybaveny také jiné autonomní vozy, se již stalo několik vážných nehod i s úmrtími. Shodou okolností v pátek narazila tesla, konkrétně Model S, v americkém Utahu do kamionu. Řidička vypověděla, že měla puštěné automatické řízení a v době nehody se věnovala svému mobilnímu telefonu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Limity pro těžké nákladní automobily? Brusel představil první balíček emisí

17.05.2018 15:04 Aktualizováno Brusel - Emise oxidu uhličitého (CO2) z nových velkých nákladních aut se do roku 2030 musejí v…

Pylová pohroma v Česku: Jak škodí vašim autům?

11.05.2018 20:58 Aktualizováno Pylová kalamita, která zaplavila Česko, nedělá problémy pouze alergikům, ale má negativní vliv i na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama