Revoluce ve Škoda Auto: bude vyrábět obojživelníky

Brno - Škoda Auto nemůže zůstat ve výrobě elektromobilů pozadu, a tak se rozhodla udělat výrazný skok kupředu a pošle na trh úplnou novinku - vozy, které budou jezdit na benzin i elektřinu zároveň. A k tomu budou rychlejší a dojedou dál než současné hybridy. Informuje o tom Aktuálně.cz.

Přidejte svůj názor

371

V současnosti si zájemci mohou pořídit dva typy elektromobilů - takzvané mild-hybridy a úplné hybridy. Příkladem může být Toyota Prius. Ale Škoda oba tyto typy přeskočí a vrhne se ještě více dopředu. Na specializované konferenci to podle Aktuálně.cz prozradil odborník na vývoj elektromobilů ze Škoda Auto, Petr Kristl.

Automobilka podle něho bude vyrábět dokonalé elektromobily nebo takzvané plug-in hybridy, které si majitel může dobíjet doma a dojedou mnohem dál než současné typy.

Elektrické vozy budou především ty malé. Plug-in pohon však výrobci plánují dát do velkých a oblíbených škodovek - například do Octavie. Ale kdy se na tato auta zákazníci budou moci těšit, vedení společnosti tají.

"Ještě letos ale pustíme do provozu testovací flotilu elektromobilů vzniklých přestavbou z octavie combi," prozradil serveru Aktuálně.cz mluvčí Škoda Auto Rudolf Dreithaler.

Než se začnou "obojživelníky" vyrábět, bude se tomu muset uzpůsobit celý závod. "Například už jen logistika více než 300kg baterií není jednoduchá. Stejně tak bude třeba nový marketing, komunikace, servisování, zkušebnictví," cituje server Petra Kristla.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká Škoda Rapid sveze papeže Františka

17.08.2018 21:26 Dublin - Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v…

Škoda začala sériově vyrábět Fabii třetí generace, má víc bezpečnostních…

10.08.2018 16:38 Mladá Boleslav - Škoda Auto začala sériově vyrábět omlazenou třetí generaci modelu Fabia. Ceny nové…

Povinná výbava aut se změní. Jak to bude s lékárničkami?

09.08.2018 17:20 Aktualizováno Praha - Ministerstvo dopravy připravilo vyhlášku, podle které by se povinná výbava vozidel měla od…

Škoda chystá dvě novinky: Sportovní Karoq a omlazenou Fabii. Co bude ve…

02.08.2018 14:19 Aktualizováno Praha - Pod kapotu SUV Škoda Karoq se dostane dvoulitrový benzinový motor s výkonem 140 kW a 190…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama