Je to vtip? Nové auto jen za 64 tisíc!

Paříž - Nejlevnější vůz světa je od indické automobilky Tata Motors a stojí 36 tisíc, ale francouzská značka Renault se rozhodla začít vyrábět vůz, který se bude prodávat za bezkonkurenčních 64 tisíc korun. Přitom dnes stojí nejlevnější auta kolem 140 tisíc. Informuje o tom agentura DPA.

Přidejte svůj názor

Nový automobil by měl být malý a hlavně velmi levný. Renault ho plánuje prodávat za 2 500 eur, což je přibližně 64 tisíc korun. Zpočátku by měl být k dostání pouze v rozvojových zemích, jejichž obyvatelé si nákladnější vozy nemohou dovolit.

Postupem času by však měl vstoupit i na evropské trhy. Nepůjde přitom o "čistokrevný" Renault, automobilka chce na jeho výrobě podle agentury DPA spolupracovat s japonským Nissanem.

Renault vznikl ve Francii v roce 1898. 24. prosince toho roku vyjel na silnice první vůz zkonstruovaný Louisem Renaultem. Auto, pokud se tomu tak dá říkat, nazval Voiturette a podařilo se mu s ním vyjet svah s 13% stoupáním na Montmartru. Okolostojící lidé nad tím užasli.

Zakladatel své společnosti šéfoval až do roku 1944. Nechal si také patentovat řadu vynálezů - přímý záběr, převodový mechanismus či turbokompresor. Podnikat mohl hlavně díky podpoře svých bohatých bratrů. A firma prosperovala. Zákazníci měli o vozy zájem.

Nyní má Renault zastoupení ve 118 zemích světa a zaměstnává okolo 130 tisíc lidí. Spojil se s japonskou automobilkou Nissan a odkoupil rumunskou Dacii. V Jižní Koreji také založil Renault Samsung Motors.

Témata: Renault | auto, moto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ford svolává 550 tisíc vozů k opravě. Zaparkované auto se může rozjet

19.07.2018 08:27 Detroit - Kvůli vážnému problému s řadicí pákou svolává Ford Motor v Severní Americe zhruba 550…

Rolls-Royce vyvíjí speciální pohon pro létající taxi, zvládne rychlost 400…

16.07.2018 08:51 Aktualizováno Farnborough - Britská strojírenská firma Rolls-Royce navrhla systém pro létající taxi. Letoun…

Japonsko vytvoří regulace pro aeromobily, létat mají už v roce 2023

04.07.2018 07:28 Tokio - Zvláštní rada v Japonsku, ve které usednou technologičtí vývojáři a ministerští úředníci,…

OBRAZEM: Motoristická výstava Legendy přilákala tisíce lidí

10.06.2018 19:05 Praha - Na Výstavišti v Holešovicích dnes odpoledne skončil pátý ročník motoristické výstavy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama