Počet nových aut v Česku roste. Které znáčky táhnou?

Praha - Celkem 161 225 nových osobních automobilů bylo registrováno v České republice během období leden až listopad letošního roku. Znamená to mírný meziroční růst registrací nových osobních vozů o 1,87 procenta, informoval Svaz dovozců automobilů (SDA).

Přidejte svůj názor

Hyundai i30 je třetí nejprodávanější automobil v ČR

"V listopadu jsme však zaznamenali největší propad registrací nových osobních vozů v letošním roce, konkrétně o 10,8 procenta. Přesto jsou celoročně osobní automobily jedinou kategorií silničních motorových vozidel, jejichž registrace jsou proti loňskému roku vyšší," uvedl ve své zprávě Svaz dovozců automobilů.

Nejvíce nově registrovaných automobilů si zatím připsala Škoda s téměř 50 tisíci vozy. Následuje značka Hyundai s 14 tisíci automobily a pomyslnou bronzovou příčku obsadily Volgswageny, těch se registrovalo jen o několik kusů méně než předchozí jmenované značky.

Nejlépe se během sledovaného období prodávaly automobily Škoda Octavia, dále Škoda Fabia a třetím nejprodávanějším automobilem byla Hyundai i 30.

Z hlediska paliva vedou stále benzinové motory (55,95 procenta) před dieselovými vozy a dalšími alternativními pohonnými hmotami.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká Škoda Rapid sveze papeže Františka

17.08.2018 21:26 Dublin - Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v…

Škoda začala sériově vyrábět Fabii třetí generace, má víc bezpečnostních…

10.08.2018 16:38 Mladá Boleslav - Škoda Auto začala sériově vyrábět omlazenou třetí generaci modelu Fabia. Ceny nové…

Povinná výbava aut se změní. Jak to bude s lékárničkami?

09.08.2018 17:20 Aktualizováno Praha - Ministerstvo dopravy připravilo vyhlášku, podle které by se povinná výbava vozidel měla od…

Škoda chystá dvě novinky: Sportovní Karoq a omlazenou Fabii. Co bude ve…

02.08.2018 14:19 Aktualizováno Praha - Pod kapotu SUV Škoda Karoq se dostane dvoulitrový benzinový motor s výkonem 140 kW a 190…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama