Škoda zahájila sériovou výrobu modelu Octavia III. Továrna běží naplno!

Praha/Mladá Boleslav - Sériovou výrobu nového modelu Škoda Octavia odstartovala v pondělí mladoboleslavská automobilka. Svoji prodejní premiéru zahájí třetí generace nejprodávanějšího vozu v České republice v prvních evropských zemích koncem ledna příštího roku, sdělilo tiskové oddělení firmy.

Přidejte svůj názor

Hlavní závod největší české automobilky v Mladé Boleslavi odstartoval výrobu třetí generace modelu Octavia.

"Tento vůz je v každém ohledu třídou samou pro sebe. Zahájení sériové výroby v našem hlavním výrobním závodě je tak velkolepým momentem," uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland s tím, že model Octavia je srdcem celé značky Škoda.

Jako hlavní pilíř růstové strategie Škoda má nová octavia podle jeho slov navázat na úspěchy svých předchůdců a dále posílit pozici značky na mezinárodních trzích.

Kvůli výrobě třetí generace modelu Škoda Octavia zahájila největší česká automobilka jeden z historicky nejrozsáhlejších projektů modernizace a rozšíření hlavního závodu v Mladé Boleslavi. Hlavním cílem těchto opatření bylo rozšíření výrobní linky pro modely Octavia a Rapid, jejíž kapacita postupně narůstá z 800 na 1200 vozů denně.

"Zahájení výroby třetí generace automobilu je po srpnovém startu modelu Rapid už druhým letošním velkým náběhem v našem hlavním závodě," zdůraznil Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast výroby a logistiky a dodal: "Náš celý tým, zejména výroba, plánování, nářaďovna a logistika, tento obrovský projekt úspěšně zvládl, a to se současně běžící výrobou dalších modelů v závodě."

Vedle nové generace vozu Octavia a Rapid vyrábí automobilka v Mladé Boleslavi také model Škoda Fabia.

Do roku 2015 plánuje firma představit v průměru každých šest měsíců nový nebo přepracovaný model. Tímto chce automobilka pokračovat v nastoleném růstovém kurzu s cílem zvýšit celosvětový počet prodaných vozů minimálně na 1,5 milionu ročně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ford svolává 550 tisíc vozů k opravě. Zaparkované auto se může rozjet

19.07.2018 08:27 Detroit - Kvůli vážnému problému s řadicí pákou svolává Ford Motor v Severní Americe zhruba 550…

Rolls-Royce vyvíjí speciální pohon pro létající taxi, zvládne rychlost 400…

16.07.2018 08:51 Aktualizováno Farnborough - Britská strojírenská firma Rolls-Royce navrhla systém pro létající taxi. Letoun…

Japonsko vytvoří regulace pro aeromobily, létat mají už v roce 2023

04.07.2018 07:28 Tokio - Zvláštní rada v Japonsku, ve které usednou technologičtí vývojáři a ministerští úředníci,…

OBRAZEM: Motoristická výstava Legendy přilákala tisíce lidí

10.06.2018 19:05 Praha - Na Výstavišti v Holešovicích dnes odpoledne skončil pátý ročník motoristické výstavy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama