Zelené Ferrari? Italská firma podlehla novým trendům v autoprůmyslu

Marenello (Itálie) - Červené Ferrari, symbol supersilného auta snů, neodolalo ekologické vlně a pozvolna "zelená". Jeho tvůrci se snaží omezit spotřebu pohonných hmot a dopad na životní prostředí a dokonce pracují na jakémsi hybridním voze.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Snažíme se snížit spotřebu, aniž bychom zapomínali, že symbolem Ferrari je výkonnost. Podařilo se nám zvýšit sílu motorů o 100 koní a přitom omezit emise oxidu uhličitého o 30 procent," tvrdí vývojíř Ferrari Matteo Lanzavecchia.

Jeden z předních modelů Ferrari California 30, jehož cena se blíží 4,5 milionu Kč), je výsledkem nového přístupu italské firmy: má o 30 koní navíc, ale váží o 30 kilogramů méně než předešlý model.

Firma jde ve vývoji ještě dál: v nadcházejících měsících má spatřit světlo světa hybridní vůz. Bude v něm instalován systém používaný ve Formuli 1 (technologie KERS), který mění energii akumulovanou při brzdění, aby se snížila spotřeba, ale také aby měl řidič větší požitek z řízení, vysvětluje Lanzavecchia.

Ferrari je italská automobilová značka, která proslula především svými sportovními vozy a účastí v automobilových závodech (v počátcích především v závodech Formule 1). Firmu založil bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari, dnes je Ferrari součástí koncernu Fiat. Sídlí v italském městě Maranello. V roce 2005 činila produkce téměř 5 000 vozů.

Když v roce 1929 zakládal Enzo Ferrari v Modeně společnost Scuderia Ferrari určenou k sponzorování amatérských automobilových jezdců, vůbec neměl v úmyslu vyrábět silniční vozy. Ferrari původně "pouze" připravoval a úspěšně pomáhal v závodění mnoha jezdcům firmy Alfa Romeo až do roku 1938, kdy byl oficiálně zaměstnán jako šéf závodního týmu Alfy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rolls-Royce vyvíjí speciální pohon pro létající taxi, zvládne rychlost 400…

16.07.2018 08:51 Aktualizováno Farnborough - Britská strojírenská firma Rolls-Royce navrhla systém pro létající taxi. Letoun…

Japonsko vytvoří regulace pro aeromobily, létat mají už v roce 2023

04.07.2018 07:28 Tokio - Zvláštní rada v Japonsku, ve které usednou technologičtí vývojáři a ministerští úředníci,…

OBRAZEM: Motoristická výstava Legendy přilákala tisíce lidí

10.06.2018 19:05 Praha - Na Výstavišti v Holešovicích dnes odpoledne skončil pátý ročník motoristické výstavy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama