V Brně začal Motosalon, první ročník veletrhu by měl nalákat až 50 tisíc lidí

Brno - Na brněnském výstavišti začal ve středu první ročník veletrhu motocyklů, příslušenství a oblečení Motosalon Brno. Návštěvníkům se představí dvě desítky značek od více než 90 vystavovatelů.

Přidejte svůj názor

V Brně začne Motosalon

Ze známých značek se představí například Yamaha, Kawasaki, BMW, Honda nebo Harley Davidson. Chybět ale bude například Suzuki nebo Ducati stejně jako jediný tuzemský výrobce motocyklů Jawa. „Na tom bych neviděl nic neobvyklého, jen na málokterých akcích se sejdou všechny významné značky,“ sdělil Jiří Kyncl ze sekretariátu Sdružení automobilového průmyslu. „Jawa například chystá nové modely, ty ještě nemá připravené a staré nechce ukazovat,“ dodal Kyncl.

Řada z vystavovatelů představí žhavé novinky. Tou nežhavější nejspíš bude světová premiéra stroje Velorex-X-Trike, který má oživit legendární Velerox. Nový stroj ale bude proti svému předchůdci silnější, rychlejší a především celokapotovaný. Podle firmy Motoscoot, která ho na svém stánku vystaví, se má stát spíše luxusním strojem pro náročné. S novinkami však na veletrh přijede třeba i BMW, které představí nový model BMW S1000RR nebo Kawasaki, která představí novou Z1000. K vidění bude třeba i nová Honda VFR1200F.

Organizátoři plánují řadu doprovodných akcí, mezi nimi autogramiády a besedy závodníků Karla Abrahama, Jakuba Kornfeila nebo Petra Kuchaře. Po celou dobu trvání veletrhu budou na velkoplošné obrazovce promítány dokumenty s motocyklovou tématikou. Na velkoplošné obrazovce se mimo jiné objeví dokumenty z Rallye Dakar Argentina – Chile 2009 a 2010 i dokumenty z minulých afrických ročníků. Promítat se bude i třináctidílný seriál o motocyklech „Jak přežít“, který vysílala Česká televize. Objeví se i záznamy originálních akcí nejrůznějších motocyklových a trikeových klubů, dokumenty o cestování (například cesta na motocyklech Enfield Bullet po Himálaji, čtyřkolkami po Rumunsku a Slovensku) a další. Na pódiu pak bude probíhat moderovaná show, prezentace, autogramiády a besedy.

Veletrh začal pro odborníky a novináře ve středu 10. března, od čtvrtka do neděle 14. března bude přístupný i širší veřejnosti. Celodenní vstupenka pro veřejnost stojí 100 Kč, pro odborné návštěvníky 400 Kč. Pořadatelé očekávají, že na výstaviště dorazí asi 50 tisíc návštěvníků.

Motosalon se dříve konal na výstavišti v Praze-Holešovicích, pořádala jej společnost Incheba s patronací Sdružení dovozců automobilů (SDA). SDA se však už loni rozhodla pro pořádání akce v Brně, kvůli novému a modernímu pavilonu P. V budoucnu se však bude Motosalon v Brně střídat s Prahou.

Témata: veletrhy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ford svolává 550 tisíc vozů k opravě. Zaparkované auto se může rozjet

19.07.2018 08:27 Detroit - Kvůli vážnému problému s řadicí pákou svolává Ford Motor v Severní Americe zhruba 550…

Rolls-Royce vyvíjí speciální pohon pro létající taxi, zvládne rychlost 400…

16.07.2018 08:51 Aktualizováno Farnborough - Britská strojírenská firma Rolls-Royce navrhla systém pro létající taxi. Letoun…

Japonsko vytvoří regulace pro aeromobily, létat mají už v roce 2023

04.07.2018 07:28 Tokio - Zvláštní rada v Japonsku, ve které usednou technologičtí vývojáři a ministerští úředníci,…

OBRAZEM: Motoristická výstava Legendy přilákala tisíce lidí

10.06.2018 19:05 Praha - Na Výstavišti v Holešovicích dnes odpoledne skončil pátý ročník motoristické výstavy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama